Historia

Relaks Perła Serpelic działa już kilkadziesiąt lat - poznaj jego historię

W trakcie tworzenia historii "Relaksu"....

Miesiące od marca do października 2016 były miesiącami szczególnie wytężonej pracy dla całej firmy, to dzięki ich wytrwałości, zaangażowaniu i chęci do pracy wykonaliśmy doskonałą robotę i zakończyliśmy piękny PIERWSZY sezon w "Relaksie".  Dziękujemy również osobom, które odwiedziły "Relaks" w roku 2016 i zapraszamy na sezon 2017 - będzie się działo....

Wraz ze wzrostem zainteresowania Parkiem Linowym, wzrósł również poziom zainteresowania jedzonkiem oraz piciem. Chcąc sprostać wymaganiom klienta zagospodarowaliśmy budynek siłownii na bar wraz z salą konsumpcyjną na ok. 80 osób.

Po licznych testach (szczególnie tyrolki :) oraz sprawdzeniu sprzętu - 30 lipca 2016 udało Nam się otworzyć Park i pierwsze osoby (pierwszą osoba, która przeszła trasę była Pani ) skorzystały z Naszych tras. Jak widać na zdjęciu (pełne zadowolenie).

Po wielogodzinnych wspinaczkach oraz wiązaniach lin - pod okiem pana Henryka Nowackiego udało Nam się wyszkolić i stworzyć niezawodny team - obsługujący Park Linowy.

Po wielu dyskusjach i godzinach spędzonych na szukaniu odpowiednich atrakcji dostosowanych do regionu doszliśmy do wniosku, że wybudujemy najnowszy w Polsce Park Linowy. I tak oto dzięki pomysłowi Szefa oraz zaangażowaniu zespołu budowlańców na czele, którego stał pan Henryk Nowacki (Firma Hmm z Wrocławia) wybudowaliśmy Rodzinny Park Linowy. Park linowy posiadający 3 rodzaje tras, które są dostosowane dla dzieci oraz dorosłych. Można nie skromnie rzec, że dzięki tej inwestycji o Serpelicach stało się głośno.

Jak to mawiają "od czegoś trzeba zacząć" - więc My zaczęliśmy od porządków w dosłownym tego znaczeniu. Wyburzony został domek nie nadający się do remontu. Reszta domków po lewej stronie przechodzi gruntowny remont. Przy okazji porządków odkryliśmy sporo ciekawych rzeczy takich jak np. parking :)

Rok 2016 przynosi wielkie zmiany dla Ośrodka jak i dla Serpelic. Pod rządami Nowego Właściciela Ośrodek przechodzi wielkie zmiany, które można nazwać „Rewolucją” :)

Lata 2004 – 2016 były latami w których Ośrodek się rozwijał, modernizował. Dzięki turnusom rehabilitacyjnym pozwalał leczyć ludzi, może niektórym pozwalał chwilę zapomnieć o chorobie, ale także dawał chwilę zadumy i zapomnienia.  2016 nasz rok....

W 2004 roku Ośrodek wzbogacił się o zadaszenie ogniska oraz tzw. „świątynie dumania” miejsce tak magiczne, że kuracjusze przesiadujący tam zapominali o obiedzie i kolacji.

Czas na turnusie w  „Relaks”- ie mija bardzo szybko i przyjemnie. Nie zapominają o tym wspomnieć liczne gazety pisząc o Ośrodku oraz okolicy.

Do użytku zostaje oddana sala konferencyjna, sala gimnastyczna z siłownią oraz nowoczesny budynek hotelowy wraz z instalacją gazową, która zostaje rozprowadzana po Ośrodku.

Marzec 1993 roku w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym zostaje oddany do użytku nowy budynek recepcji oraz kort tenisowy o nawierzchni tartanowej. Zaczęto również modernizować domy wczasowe murowane oraz trzy domki wolnostojące – zamontowano w nich natryski.
Informacje o wybranym okresie w przygotowaniu.

1 maja 1978 oddano do użytku budynek zastępczy – tzw. socjalny, budowany pod kierownictwem Ob. Wojciuka Władysława Kazimierza, Ob. Dragana Mieczysława oraz Ob. Woźniaka Jarosława – mistrza grupy remontowo – budowalnej. To właśnie oni byli gwarantem dobrze wykonanej „roboty”. Wszystkie budowy były częściowo budowane czynami społecznymi przez młodzież ZSMP i pracowników Spółdzielni. Czynami społecznymi budowano w Ośrodku również: drogi, płoty, sadzono drzewa, malowano płoty, siano trawę i kwietniki.

1 lipca 1977 r oddano do użytku stołówkę i kawiarnię. Jak głoszą legendy ze stołówki oraz kawiarni „Relaks” korzystały również inne ośrodki wczasowe w Serpelicach (gdyż jedzenie w Ośrodku „Relaks” było najsmaczniejsze w całych Serpelicach)

W 1977 rozpoczęto budowę kolejnych 9 domków, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
W roku 1976 zakupiono teren pod budowę dalszych części domków wypoczynkowych, 19 września 1976 rozpoczęto budowę stołówki i kawiarni.
Z związku ze sporym zainteresowaniem społeczeństwa w Ośrodku Wypoczynkowym „Relaks” wybudowano kolejne 3 domki.

Początki istnienia Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego w Serpelicach datowane są na rok 1974 to wtedy wybudowano pierwszych 5 domków, które dały początek pięknej historii jaką jest historia Ośrodka Wypoczynkowego „Relaks”.